LR liberalų sąjūdžio Klaipėdos rajono skyriaus pirmininko pavaduotojas,
Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys, Turizmo tarybos narys Algirdas Liaudanskis
Klaipėdos rajono turizmo plėtros iki 2020 metų plano vizijoje Klaipėdos rajonui numatytas regioninio aktyvaus turizmo ir rekreacijos centro vaidmuo. Pasaulyje turizmas plėtojamas dėl įvairių priežasčių, kurių viena svarbiausių – finansinė nauda vietos ekonomikai, pasireiškianti materialinės gerovės ir darbo vietų kūrimu. Ekonomikos augimas lemia bendruomenės vystymąsi, meno ir amatų plėtrą, gamtos bei kultūros paveldo objektų išsaugojimą.
Vis tik, siekiant užsibrėžtų tikslų, jaučiamas nepakankamas vietos savivaldos atstovų dėmesys turizmo infrastruktūros plėtojimui. Todėl dalis turizmo priemonių, numatytų Strateginiame plane, per keletą metų net nebuvo pradėtos įgyvendinti: neužtikrintas kempingų įrengimo pajūrio ir pamario zonose tęstinumas, Gargždų karjerų detaliojo plano įgyvendinimas vos kruta, žvejų prieplaukos Karklėje, su galimybe dalinai pritaikyti rekreacijai, įrengimas greičiausiai jau numarintas. Neišvalytas Kapstato ežeras prarado 2 milijonus ES lėšų, ežero vis dar negalima naudoti pilnaverčiam poilsiui. Drevernos prieplaukos platesnio panaudojimo klausimas taip pat neišspręstas, vietos valdžios atstovai nerodo iniciatyvos ir naujiems projektams pradėti.
Nevyksta net elementariausias bendradarbiavimas su kaimyninėmis savivaldybėmis. Tarpusavyje nederinami dviračių, automobilių, vandens ir kiti maršrutai. Dalis Klaipėdos rajono turistinių traukos objektų visiškai neparuošti ir nepritaikyti turistų lankymui: nėra informacinių ženklų, privažiavimo kelių, sustojimo aikštelių, susistemintos informacinės medžiagos.
Taigi naujosios kadencijos Tarybos lauks dideli darbai. Visų pirma būtina peržiūrėti rajono turizmo strategiją, į šį procesą įtraukiant visus suinteresuotus asmenis – verslininkus, kaimo bendruomenių atstovus ir t.t. Taip pat reikia parengti veiklos planą su konkrečiais prioritetais, priemonėmis, lėšų poreikiu ir finansavimo šaltiniais, įgyvendinimo terminais bei atsakingais savivaldybės administracijos darbuotojais.
Vandens turizmo plėtojimas Klaipėdos rajone – vienas svarbiausių, Turizmo priemonių plane numatytų uždavinių. Plėtojant vandens turizmą, atsiranda galimybė vystytis ir aptarnavimo sektoriui – smulkioms maitinimo, apgyvendinimo, pervežimo, plukdymo, įrangos nuomos ir kt. įmonėms. O naujos įmonės reiškia ir naujas darbo vietas.
Mūsų rajono geografinė padėtis turizmo vystymui yra labai palanki – rajonas iš visų pusių apglėbęs Klaipėdos miestą, veikia patogi susisiekimo infrastruktūra. Klaipėdos rajonas turi Baltijos jūrą, Kuršių marias, Vilhelmo kanalą, tris ežerus, daug upių bei vandeningų išeksploatuotų karjerų. Kitaip tariant, mūsų rajonas –keturių vandenų kraštas. Todėl tokios dėkingos situacijos išnaudojimas turėtų tapti mūsų visų reikalu. Svarbu, kad turizmo plėtra tenkintų ne vien turistų, bet ir vietos gyventojų poreikius. Manau, kad žinojimas, ką daryti, kaip daryti ir noras daryti gali duoti puikių rezultatų.