Meniu Uždaryti

Renata Kazragienė – Apie Slengius

6.-Renata-KazragienД—1Renata Kazragienė

LR liberalų sąjūdžio Klaipėdos rajono skyriaus pirmininko pavaduotoja

Esu kandidatė į rajono tarybą, dirbu mėgiamą darbą, tačiau taip pat esu viena iš mamų, kurios pačios turi spręsti savo ikimokyklinio vaiko darželio lankymo problemą. Į Trušelių k. atsikėlėme 2010 m., todėl 2011 m.  gimusią dukrą užregistravome lankyti Slengių daugiafunkcinį centrą – mokyklą. Deja, po kelių metų laukimo į po remonto atidarytą  centrą lydėjau tik vyresniąją  dukrą, priimtą į priešmokyklinę grupę, o mažajai vietos neliko. Ir ne tik dėl to, kad labai jau ilga norinčių lankyti šį darželį – mokyklą eilė, bet dar ir dėl to, kad Klaipėdos rajono savivaldybės patvirtintoje tvarkoje, kitaip negu daugelyje šalies savivaldybių, nėra pirmumo teisės lankyti tą pačią ugdymo įstaigą sesėms ar broliams, kai tą pačią įstaigą jau lanko vienas vaikas iš tos pačios šeimos. Tai reiškia, kad tėvai priversti vaikus rytais vežti į dvi skirtingas ugdymo įstaigas, kuriose skirtingas atostogų laikas, švenčių tradicijos. Taip dirbantieji tėvai susiduria su daug problemų, kurios dabar valdžioje esantiems politikams nerūpi.

Pastarosiomis dienomis, kai valdžia džiaugiasi kino teatro, kainavusio 2,8 mln. Lt (iš ES tik apie 760 tūkst. Lt) atidarymu, Slengių ir aplinkinių kaimų mamoms kyla klausimas, kiek metų dar negalės grįžti į darbą, nes vaikai negali lankyti darželio. Neaišku, į kokią mokyklą reikės netolimoje ateityje iškeliauti  dabartiniams pirmokėliams, nepabaigus pradinės mokyklos, nes pastate paprasčiausiai netelpa pilnos 4 klasės.  Rajono valdžia nerado panašios pinigų sumos, kiek rado kino teatrui, kad Sendvario seniūnijoje, Slengiuose, kaip sparčiausiai augančioje seniūnijoje, į kurią atsikelia daug šeimų su mažais vaikais, būtų pastatyta šiuolaikiška ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaiga, kurioje būtų tilpę visi norintys lankyti darželinukai ir pradinukai. Būtų nereikėję fizinio pamokų pravesti koridoriuje,  ikimokyklinukams per lauką eiti į valgyklą, o mažųjų grupės ir bendro visoms grupėms higienos kambario įrengti vos per 1 metrą nuo paradinių durų, nepasaugant vaikų nuo temperatūrų svyravimo ir skersvėjų. Pasiteisinimai, kad buvo skubama įsisavinti ES paramą pastato rekonstrukcijai, nedžiugina,  nes tokia rekonstrukcija tik nutolino problemos sprendimą iš esmės.

Liberalų sąjūdis, o kartu ir aš, jeigu Jūs patikėsite mums ateinančių 4-erių metų Klaipėdos rajono valdymą,  neskirs  lėšų projektams, kurie nėra tiesioginė savivaldos funkcija, o lėšas savivaldos tikslams įgyvendinti skirstys skaidriai ir efektyviai.